logo

Ruda Śląska, ul. 1 Maja 72, 41-700 Tel: (32) 243 85 45

Mechanika

Nasz zakład specjalizuje się w naprawach mechanicznych i elektromechanicznych.

Więcej

Geometria kół

Wymieniamy ogumienie, prostujemy i regenerujemy felgi oraz wyważamy koła.

Więcej

Wymiana płynów

Kontrolujemy i wymieniamy wszelkie płyny eksploatacyjne do Państwa pojazdów.

Więcej

Dlaczego mechanik?

Czasem wydaje się, że naprawiając auto samemu oszczędzamy niepotrzebnych kosztów. Czy jest tak zawsze?

I tak i nie. Wszystko zależy od poziomu skomplikowania usterki, konieczności sprowadzenia odpowiednich części i/lub użycia specjalistycznych narzędzi. Zdarza się też czasem, że napraw nie wykonamy w pojedynkę albo, że po rozkręceniu pojazdu nie jesteśmy w stanie skręcić go z powrotem. W ten sposób stracimy tylko czas i nerwy, a w przypadku wymian lub konserwacji elementów układu jezdnego lub elektryki, niepoprawnym montażem ryzykujemy również bezpieczeństwo swoje i naszych pasażerów! Mając za sobą wiedzę i doświadczenie, nasi mechanicy wykonają naprawy dokładnie i rzetelnie, gwarantując sprawne działanie pojazdu, oszczędzając Państwa czas i niepotrzebne frustracje :)

Co zyskujesz?

  • Gwarancja jakości i trwałości!
  • Dobór optymalnych rozwiązań!
  • Pewność i bezpieczeństwo!
  • Oszczędność czasu!

Drobne naprawy - poradnik filmowy

Amatorom samodzielnych napraw polecamy kilka filmów instruktażowych drobnych napraw, które bezpiecznie można wykonać samemu.

Odnawianie i regeneracja lamp samochodowych
Światła nie nie wyglądają i nie świecą już tak jak kiedyś? Niewielkim nakładem pracy możemy spróbować przywrócić im świetność stosując się do zawartych tu rad.
Lakierowanie elementu z tworzywa sztucznego
Jedna z najczęstszych drobnych napraw blacharsko lakierniczych polega na szpachlowaniu i lakierowaniu rys powstałych przeważnie podczas codziennego użytkowania auta w "miejskiej dżungli" czyli na osiedlach i parkingach.
Lakierowanie blaszanego elementu karoserii
Poprawki elementów blaszanych wymagają więcej pracy w porównaniu do lakierowania elementów z tworzywa, bowiem tutaj walczymy również z rdzą. Wymaga to użycia specjalnych środków zabezpieczających przed jej dalszym rozwojem. Przydatne jest również przewiatrzalne pomieszczenie.
Prostowanie wgniecionego elementu karoserii
Wbrew pozorom nie jest to prosty proces, ale jak pokazuje film jesteśmy w stanie przy odrobinie szczęścia osiągnąć zamierzony efekt niewielkim kosztem. Wymaga to jednak troche wyobraźni, wyczucia i odpowiednich narzędzi.